750-letnica omembe stare turniške cerkve
- 16. novembra 2017 zvečer - glavna slovesna maša v stari cerkvi, cerkveni pevski zbor poje v latinščini (župnija), slovesnost vodi msgr. dr. Peter Štumpf
- cel oktober bo razstava Marijinih oblek v Jeričevem domu
- slavnostna akademija (podobno kot za 100 let nove cerkve) in obeležitev občinskega praznika ter podelitev občinskih priznanj (18. novembra 2017 ob 16. uri)

Monošter - 10-letnica
Prva sv. maša v slovenskem jeziku v Monoštru je bila 18. novembra 2007, za kar sta se dogovorila murskosoboški škof dr. Marjan Turnšek in sombotelski škof dr. Andras Veres. Za koordinacijo duhovnikov, ki so vsak mesec enkrat darovali sv. mašo v slovenskem jeziku, je vsa leta skrbel msgr. Franc Režonja, ki je tam opravil tudi večino maš, tako da so ga ljudje sprejeli za svojega dušnega pastirja.
Ob 10. obletnici bo v monoštrski cerkvi slovesna sv. maša, ki jo bo v nedeljo, 19. novembra 2017 ob 14. uri, ob somaševanju duhovnikov vodil škofov vikar za narodnostne skupnosti msgr. Franc Režonja. Pri maši bodo s slovenskim petjem sodelovali cerkveni pevski zbori Porabskih Slovencev: cerkveni zbor Svete Cecilije z Gornjega Senika, cerkveni pevski zbor Zveze Slovencev na Madžarskem iz Števanovec ter amaterski slovenski cerkveni pevski zbor iz Monoštra.

halas vp skofija sobotaHalasov shod
Halasov shod v Veliki Polani, v torek, 21. novembra 2017 vodi župnija Sv. Jurij ob Ščavnici. Ob 16.30 uri bo molitvena ura in ob 17.00 sveta maša.
Vabljeni k molitvi za Halasovo beatifikacijo.

Srečanje staršev birmancev bo v petek, 17. novembra, v učilnici v župnijskem domu v Beltincih.

Seminar za izredne delivce obhajila
V soboto, 25. novembra 2017, bo v Murski Soboti (župnijska učilnica) seminar za izredne delivce obhajila, ki ga bo vodila dr. Julka Nežič, voditeljica škofijskega odbora za liturgične sodelavce. Začetek seminarja bo ob 9. uri. Namenjen je tistim župnijskim sodelavcev, ki so jih domači župniki predlagali za opravljanje službe izrednega delivca obhajila. Več informacij dobite na župnišču.

»Ob svoji 70. letnici se pridružujem sošolcu Janezu in Bogu v zahvalo darujem 1.000,00 evrov za obnovo župnijske cerkve. Sošolka T.Ž. iz Beltinec.«
Bog plačaj za vaš velikodušni dar.

Ob pogrebih ste darovali za obnovo župnijske cerkve:
- ob smrti Štefana Žižeka iz Bratonec 100 eur
- ob smrti Antona Koceta iz Ižakovec 40 eur
- ob smrti Jožefa Mujdrica iz Gančan 520 eur
- ob smrti Alojza Žaliga iz Gančan 520 eur
- ob smrti Franca Rajnara iz Lipovec 150 eur
Odprli smo posebni TRR, samo za obnovo župnijske cerkve: številka je: SI56 0234 8026 2386 931

Spoštovani župljani in občani Beltinske župnije
Začeli smo s finalnimi obnovitvenimi deli v župnijski cerkvi v Beltincih. To so tudi najdražja dela. Ponovno vas lepo naprošam, posebno tiste, ki se do sedaj niste odzvali našemu klicu za pomoč pri obnovi, da s skupnimi močmi povrnemo lepoto naši župnijski cerkvi. Ob različnim priložnostih jo vsi uporabljamo, pa najsi bo za poroko, za krst, za prejem drugih zakramentov. In prav je, da tudi vsi poskrbimo, da bo cerkev lepa.
V teh dneh vas bodo obiskali tudi razni prostovoljci, ki bodo zbirali prostovoljne prispevke za obnovo župnijske cerkve. Sprejmite jih dobrohotno in darujte po svojih močeh.
Bog naj vse dobrotnike blagoslavlja z obilnim blagoslovom.

V zakristiji lahko darujete za molitve za rajne. V naslednjih oznanilih bomo objavili namene, za katere bomo molili na določen dan

dar denarni civilsociety co ukDarovanje za vzdrževanje duhovnikov – doodek. Kot zmeraj bomo začeli s sveto mašo, ki bo ob ob 8. uri za vse darovalce in potem darovanje do 10. ure:
- v soboto, 4. novembra, bo darovanje na Melincih
- v nedeljo, 6. novembra, bo darovanje na župnišču za zgornji konec Beltinec od 14. do 16. ure.
- v ponedeljek, 6. novembra, bo darovanje v Rousovi kapeli
- v ponedeljek, 6. novembra, bo darovanje v Lipovcih
- v torek, 7. novembra, bo darovanje v Gančanih
- v torek, 7. novembra, bo darovanje v Ižakovcih
- v soboto, 11. novembra, bo darovanje v Bratoncih
Bog plačaj za vaš dar. Bog naj Vam bo bogat plačnik.

Birmanci so vabljeni na pripravo na sveto birmo v petek, 10. novembra 2017, v Bratonce (namesto prvega petka, ki je med počitnicami).

Ob praznovanju 50-letnice zaključka osnove šole, darujemo letniki 1952 - 90 evrov za obnovo župnijske cerkve.
BOG VAM PLAČAJ ZA DAR.

Ob pogrebu † Rozalije Vutek ste darovali za obnovo župnijske cerkve 130 evrov. BOG PLAČAJ ZA VAŠ DAR.

Seminar za izredne delivce obhajila

Avtorji knjige o Melincih so se odpovedali honorarju in denar namenili za gregorijanske svete maše za † Ignaca Duh, ki jih opravlja Jožef Sraka SDB.

DPDBeltinci 39Župnijski dan bomo obhajali v nedeljo, 29. oktobra 2017. Takrat bodo svete maše v župnijski cerkvi, popoldne pa druženje na župnijskem dvorišču. Več bomo oznanili prihodnjo nedeljo.
Prav tako bo to nedeljo predstavitev letošnjih birmancev in prvoobhajancev župnijskemu občestvu.

Obnova župnijske cerkve:
Do septembra 2017 smo zbrali 110.497.08 evrov.
Zbrano v mesecu oktobru:
Beltinci 1900 eur † 600 CHF, Gančani 2400 eur, Ižakovci 1180 eur, Lipovci 1645 eur, Bratonci 1065 eur, Melinci 920 eur, Skupaj 9160 eur in 600 CHF
DO SEDAJ SKUPAJ ZBRANO 120.657,08 EUR.

Prispeli računi 195.515.38 evrov
Plačila od 1. do 12. oktobra 2017
Elektro Gargamel 4.000,00 eur
Talno ogrevanje: 6.000,00 eur