003Sveto ljudstvo je hrepenelo po Odrešeniku. Ali hrepenimo po Njem tudi mi? Smo še lačni odrešenja in boljšega sveta ali zgolj daril, lučk in obilice praznične hrane? Se ob tej podivjani podobi božiča, ki nam jo vsiljuje svet, še premoremo ustaviti ob resnični skrivnosti rojstva Boga in ob tem zahrepeneti po njegovi Ljubezni? Potrebno se bo odreči marsičemu; verjetno bomo tudi mi v očeh sveta vedno bolj čudni in naivni, kot je bil Jožef. A le tako bomo tudi mi lahko sodelovali pri postavljanju odra, na katerem bomo videli zveličanje sveta.
Vsem župljanom naše župnije želimo blagoslovljene Božične praznike in vse dobro v prihajajočem letu 2018.

kralj ki prihajaBožična devetdnevnica je nastala z namenom, da bi vernikom sporočila bogastvo bogoslužja, ki ga niso tako lahko razumeli. Spomnimo se samo ne razumljivih latinskih bogoslužij in molitev pred desetletij, da bi verni na nek način lahko bili udeleženi so na različne načine iskali nove možnosti za razumevanje liturgičnih obredov. Devetdnevnica je opravila koristno nalogo in jo lahko opravlja tudi v prihodnje. Vendar je v našem času postalo sodelovanje ljudstva pri bogoslužnih opravilih bolj dejavno, zaželeno, da v dneh med 16. in 23 decembrom obhajamo slovesne večernice z antifonami.

Preberi več

Klic dobrote 2017Letošnji Teden Karitas bo potekal od ponedeljka, 27. 11. 2017, do nedelje, 3. 12. 2017, pod geslom »Kje sem doma?«. Geslo Tedna Karitas spodbuja k razmisleku o domu. Kjer je naše srce, tam se počutimo doma. Kjer so ljudje, ki nas imajo radi, tam je naš dom.
Toplino doma potrebujejo tudi številne družine v stiski v Sloveniji. Največ, kar jim lahko poklonimo je sprejetost, razumevanje in varnost. In prav na tak način poskušamo sodelavci Karitas graditi dom za družine v stiski. Skupaj s toplino besed pa Karitas lahko pomagajo ranljivim družinam le z darovi.

Preberi več